Main img

dla kobiet

WingTsun™ - najlepszy styl samoobrony dla kobiet!

WingTsun™ (tłum. Piękna Wiosna) to początkowo tajny system opracowany ponad 300 lat temu w południowych Chinach przez kobietę Ng Mui, mniszkę z klasztoru Shaolin. Główną cechą WingTsun™ jest wykorzystanie siły przeciwnika przeciwko niemu samemu. Dzięki temu mniszka mogła pokonać silniejszych i młodszych od siebie napastników.

Z upływem czasu koncepcja nadal działa – kobiety dalej trenują, a instruktorzy potwierdzają, że dużo szybciej od mężczyzn przyswajają i koordynują ruchy. Przez pierwsze kilka miesięcy ćwiczymy uwolnienia od różnego rodzaju chwytów, obronę ciosów oraz kopnięć – sytuacje mogące przytrafić się każdemu, wszędzie i zawsze.

Pierwsze tygodnie na WingTsun™

1 tydzień

- przyjazna atmosfera - od razu znalazł się ktoś kto mi wytłumaczył podstawowe zasady, pokazał postawę jaką należy przyjąć, pierwsze techniki. Po wstępnych uwagach od razu dołączyłam do grupy. Bardziej zaawansowani mimo że mają swoje zadania do wykonania zawsze znajdą czas żeby podejść, poprawić, czy wytłumaczyć coś czego nie rozumiesz.

więcej

Fragment artykułu napisanego przez dziennikarkę Annę Wolską

Umiejętność walki wiązała się w ciągu wieków z potrzeba przetrwania, zapewnienia bezpieczeństwa sobie i bliskim, a czasem ze sławą, bogactwem i zaszczytami.

W ciągu wieków, rozwój technologiczny i przemiany społeczne, zawęziły ideę walki do wyspecjalizowanych grup zawodowych jak - wojsko, policja, firmy ochroniarskie, czy sportowcy. Kto jednak sam dla siebie, chce poczuć się bezpiecznie, poczuć rzut adrenaliny, poprawić swoja sprawność i refleks, w końcu poczuć i zrozumieć ideę chińskich sztuk walki powinien przynajmniej z ciekawości poszukać klubu WingTsun™ w swoim mieście.

więcej

dziewczyny o WingTsun™

WingTsun™ ćwiczę od..: 4 lat
Posiadany stopień: 3. mistrzowski
Ćwiczę WingTsun™, bo..: Fascynuje mnie jego inteligencja i elastyczność. Nigdy nie wiesz, kiedy i gdzie znajdziesz zastosowanie. Stawia bariery i uczy je pokonywać - nauka nigdy się nie kończy :)
WingTsun™ dało mi..: Dużo wewnętrznego spokoju i jeszcze więcej radości!
Gdybym nie ćwiczyła WingTsun™, to..: miałabym inne spojrzenie na rzeczywistość.

Ola

WingTsun™ ćwiczę od..: 3 lat
Posiadany stopień: 1. mistrzowski
Ćwiczę WingTsun™, bo..: jest to świetny sposób rozwoju harmonijnej sprawności fizycznej i intelektualnej. Jestem z wykształcenia lekarzem a trening WingTsun™ daje mi ogromne pole do analiz i zachwytu nad możliwościami ludzkiego mózgu i przekraczaniem ograniczeń, jakie mamy lub jakie sobie tworzymy.
WingTsun™ dało mi..: nieustające wyzwania i dużo radości.
Gdybym nie ćwiczyła WingTsun™, to..: w tym czasie przeżyłabym inne doświadczenia i byłabym trochę inną osobą.

Anna