Main img

Dla dzieci i rodziców

Stworzyliśmy specjalną grupę dla najmłodszych i ich rodziców. Przez pierwsze 10 min treningu wszyscy wykonujemy ćwiczenia razem. Następnie rodzice w jednej grupie a młodzież obok parami poznaje proste elementy samoobrony. Ćwiczenia na refleks w trzeciej części oraz ćwiczenia wzmacniające (izometryczne) kończą ostatnią część treningu.  Kiedy Rodzice rozważają, jaki rodzaj aktywności wybrać dla dzieci, zależy im na ich prawidłowym rozwoju, sprawności ruchowej, bezpieczeństwie i pewności, że dzieci spędzą czas w przyjaznym i wspierającym otoczeniu. Szeroki zakres ćwiczeń Wing Tsun, ich symetria i zrównoważenie pozwala na harmonijny rozwój układu mięśniowego i kostnego. Wing Tsun kształtuje właściwą sylwetkę i może zapobiegać otyłości i wadom postawy u dzieci. Bardzo sprzyja rozwojowi inteligencji motorycznej i nabyciu takich cech jak siła, wytrzymałość i szybkość. Ćwiczenia dla dzieci są dostosowane do ich rozwoju ruchowego i kondycji. Na ogół dzieci mogą rozpoczynać trening w wieku 6 lat, ale zdarzają się szczególnie uzdolnieni młodsi uczniowie.

więcej

treningi

Treningi "Rodzice i dzieci" odbywaja sie o specjalnie wyznaczonej porze:

Warszawa Śródmieście
ul. Smocza 19
Gimnazjum 49 im.Stefana Starzyńskiego
wtorek i czwartek - 19:00
tel. 501-075-008


Warszawa Saska Kępa
SP im. W. Gomulickiego
ul. Zwycięzców 44
soboty - 16:00
tel. 501-075-008

Dylematy rodziców

"Dobry wychowawca, który nie wtłacza a wyzwala, nie ciągnie a wznosi, nie ugniata a kształtuje, nie dyktuje a uczy, nie żąda a zapytuje – przeżyje wraz z dziećmi wiele natchnionych chwil.” Janusz Korczak

więcej

WingTsun™ a medycyna

Szeroki zakres ćwiczeń WingTsun™, ich symetria i zrównoważenie pozwala na harmonijny rozwój układu mieśniowego i kostnego oraz poprawę koordynacji i równowagi.   WingTsun™ kształtuje właściwą sylwetkę i może zapobiegać otyłości i wadom postawy u dzieci.

więcej

Dzieciaki o WingTsun™

Lubię ćwiczyć WingTsun™ dlatego, że umiem się bronić i mam refleks, ale nie mogę też zapomnieć o tym, że jestem bardziej wytrzymały i są super nauczyciele!

Marcin, lat 8

Lubię chodzić na treningi WingTsun™ dlatego, że lubię to, czego się tam uczę I lubię moich nauczycieli. Na treningach WingTsun™ jest mi miło i jest porządek. Chcę być zwinny i chcę umieć się bronić!

Marcel, lat 9

Ogólne informacje

ZAJĘCIA DODATKOWE - CO WYBRAĆ?

Oferta zajęć dodatkowych dla dzieci jest z każdym rokiem coraz szersza. Jak dokonać dobrego wyboru? To pytanie często zadają sobie rodzice, stając w obliczu licznych propozycji szkół sportów lub sztuk walki.
Naszym zdaniem na pewno warto zwrócić uwagę, jakie dana szkoła ma doświadczenie w tego typu działalności, jakie osiągnięcia oraz jaki jest poziom profesjonalizmu instruktorów dedykowanych do pracy z dziećmi i młodzieżą.

więcej

WingTsun™ a rozwój dziecka

WingTsun™ to system technik, tworzący całość. Każdy z uczniów opanowuje techniki stopniowo, wspinając się na coraz wyższy poziom umiejętności w swoim własnym rytmie i tempie. W przypadku dzieci ma to znaczenie szczególne – różnorodność ćwiczeń WingTsun™ oraz ich odpowiedni dobór przez instruktorów tworzą zestaw pozwalający na symetryczny i harmonijny rozwój fizyczny każdego dziecka.

więcej

Pokazy w przedszkolach i szkołach

Więcej info: Sifu Grzegorz Piórkowski, tel. 504-508-320

Na zaproszenie jednego z naszych najmłodszych uczniów, Antka, instruktorzy ze szkoły Sifu Dariusza Gradowskiego odwiedzili jedno z warszawskich przedszkoli. Pokazaliśmy kilka technik, zarówno dostosowanych do potrzeb najmłodszych, jak i stosowanych przez służby prewencyjne oraz opowiedzieliśmy legendę o powstaniu Wing Tsun. Wizyta zakończyła się konkursami i zabawą akcesoriami treningowymi a instruktorzy odpowiedzieli na liczne pytania przedszkolaków.