Main img

ZAJĘCIA DODATKOWE - CO WYBRAĆ?

Oferta zajęć dodatkowych dla dzieci jest z każdym rokiem coraz szersza. Jak dokonać dobrego wyboru? To pytanie często zadają sobie rodzice, stając w obliczu licznych propozycji szkół sportów lub sztuk walki.
Naszym zdaniem na pewno warto zwrócić uwagę, jakie dana szkoła ma doświadczenie w tego typu działalności, jakie osiągnięcia oraz jaki jest poziom profesjonalizmu instruktorów dedykowanych do pracy z dziećmi i młodzieżą.

MY, INSTRUKTORZY WingTsun™ KUNG FU

Na treningach sztuk walki skupiamy się w pracy z dziećmi na wspieraniu ich w budowaniu pozytywnych cech charakteru oraz pomagamy wydobyć pełen potencjał ich osobowości. Przychodzą do nas bardzo różne dzieci. Zdarzają się bardzo nieśmiałe, które na początku wręcz boją się wejść same na salę. Bywają i takie, które wręcz przeciwnie – skaczą, krzyczą i chcą wszystkimi rządzić. Nasza praca z nimi sprawia, że jedni i drudzy wkrótce znajdują swoje miejsce w grupie – pomagają w prowadzeniu zajęć, uczą się koncentracji, stają się wzorem zdyscyplinowania i manier. I są z tego dumni!

JAKICH UMIEJĘTNOŚCI UCZYMY MŁODZIEŻ?

Przede wszystkim – uczymy jak unikać walki. Uczymy zachowania spokoju w sytuacji konfliktowej. Ale pokazujemy też, jak można wybrnąć z sytuacji, kiedy już nie ma wyjścia, czyli jak obronić się przed konkretnym atakiem - przed duszeniem, złapaniem, popchnięciami, dźwigniami, uderzeniami. Słuchamy też uważnie, co nasi uczniowie mówią – często sami podpowiadają, jaka sytuacja wywołuje ich niepewność czy niepokój, a my podsuwamy odpowiednie zachowanie. Uczą się szybkiego reagowania w niebezpiecznej sytuacji.

CZY KUNG FU SPRAWI, ŻE MOJE DZIECKO BĘDZIE BRUTALNE?

Nie. Wręcz przeciwnie. WingTsun™ uczy szacunku, tolerancji i odpowiedzialności. Walka jest zawsze ostatecznością. Uczymy, jak rozpoznać ten moment, kiedy naprawdę nie ma innego wyjścia. Dzieci uczą się reagowania na dręczycieli lub sytuacje bezpośredniego zagrożenia.

ILE LAT MUSI MIEĆ DZIECKO, ŻEBY JE ZAPISAĆ?

Grupę dziecięcą tworzą uczniowie w wieku 6-12 lat, choć czasem zdarzają się nawet czteroletnie maluchy. Uczeń, który kończy 12 lat - zaczyna trening w grupie z dorosłymi. Dużo zależy od indywidualnych uwarunkowań dziecka oraz od motywacji. Nasze doświadczenie mówi nam, ze najlepiej działającym modelem jest trening rodzinny, kiedy rodzic i dziecko rozpoczynają naukę ramię w ramię, choć początkowo w osobnych grupach. Wspólna pasja i wysiłek wzmacnia więź i pomaga dziecku wytrwać w regularnym ćwiczeniu. Bezcenne!

ZAPRASZAMY DO NASZYCH SZKÓŁ!