Main img

Sijo Leung Ting

Profesor Leung Ting jest Prezydentem oraz jedynym Wielkim Mistrzem Międzynarodowego Stowarzyszenia WingTsun™. W 1973 r. Skończył Baptist College w Hong Kongu uzyskując tytuł absolwenta literatury chińskiej i angielskiej. W 1979 r., w związku z sukcesami w rozbudowie systemu WingTsun™ oraz rozpropagowaniem go na całym świecie uzyskał tytuł Doktora Filozofii w Stanach Zjednoczonych. Następnie w sierpniu 1997 r. Został przez Państwową Akademię Sportu Bułgarii mianowany "Honorowym Prof. Sztuk Walki".


Profesor Leung jest entuzjastą WingTsun™ - rozpoczął naukę już w wieku 13 lat. Mając 20 lat został przyjęty przez Wielkiego Mistrza Yip Man (nauczyciel Bruce'a Lee) jako "Uczeń za Zamkniętymi Drzwiami". Przez całe życie Leung Ting poświecił swą energie rozbudowywaniu WingTsun™ Kungfu. Założone przez niego Międzynarodowe Stowarzyszenie WingTsun™ stało się światową organizacją sztuk walki mającą oddziały w ponad 63 krajach. Stowarzyszenie jest uważane za jedną z największych organizacji sztuk walk na całym świecie.

System WingTsun™ Kungfu opracowany przez Profesora Leung Tinga trenują dziesiątki tysięcy osób ćwiczących sztuki walki na całym świecie. Wielu z nich było instruktorami innych sztuk walk zanim zajęli się WingTsun™. Do tej grupy zaliczają się instruktorzy wojska i Służb Specjalnych z różnych krajów, miedzy innymi FBI oraz Marine Corps za Stanów Zjednoczonych, SEK & GSG9 z Niemiec, GIP z Luksemburga, RAID z Francji, NOCS z Włoch, Zespól Antyterrorystyczny z Indii oraz Specjalne Jednostki Policji z Belgii, Austrii i Hiszpanii.

Znaczna część praktykujących to specjaliści innych szkół sztuk walk. Niektórzy posiadają nawet wysokie stopnie w swoich specjalnościach , a inni posiadają takie tytuły, jak Mistrz Narodowy, Wicemistrz oraz Mistrz Świata w sztukach walki.

Profesor Leung jest także znanym dyrektorem technicznym filmów Kungfu. Od 1976 r. przygotował i wyreżyserował ponad 24 telewizyjnych seriali Kungfu oraz sześć. filmów. Dzięki bogatej wiedzy na temat sztuk walki i kultury chińskiej, doświadczenie Profesora Leunga miało duże znaczeni dla producentów z branży telewizyjnej.

Udzielał on również porad lokalnym i międzynarodowym firmom telewizyjnym, produkującym rożnego rodzaju programy i filmy dokumentalne na tematy związane z Kungfu, Chi Kung i niektórymi "paranormalnymi" występami chińskimi -magia uliczna oraz sztuczki "szwindlerskie".


Profesor Leung był pierwszym Chińczykiem zaproszonym do Indii w celu wyreżyserowania filmów Kungfu. Odwiedził Indie dwukrotnie - w 1998 i 1999 r., aby uczyć specjalne brygady policyjne Narodowej Akademii Policyjnej Indii. Został wówczas zaproszony do wyreżyserowania filmu, Kungfu pod tytułem "Mistrz w Bombaju", odwiedził również inne miasta Południowych Indii.

Obecnie Profesor Leung planuje produkcję 30-odcinkowej serialu na temat Kungfu pod tytułem "The King of WingTsun™" - dramatycznej historii Kungfu o Dr. Leung Janie, królu WingTsun™ Kungfu w czasie panowania Dynastii Qing
w 1978 r.

Profesor Leung opublikował swoją pierwsza książkę na temat systemu WingTsun™ Kungfu. Pierwsze wydanie zostało wyprzedane w ciągu pierwszych czterech miesięcy. Otrzymał tysiące listów z całego świata z zapytaniem o kolejne wydania. Zdumiewająca reakcja przekonała Profesora Leung'a do poświecenia więcej czasu na pisanie książek na temat Kungfu, nie tylko o Wing -Tsun ale również o innych stylach chińskiego Kungfu. Do dziś Profesor Leung opublikował ponad 50 dzieł.. Większość jego dzieł została opublikowana w wersjach anglojęzycznych.. Niektóre z nich zostali przetłumaczone także na język niemiecki, włoski, hiszpański, węgierski oraz na języki słowiańskie.


Zobacz film o Sijo Leung Ting

video