Main img

 

WingTsun™ - Nowoczesny, skuteczny, sprawdzony!

Jedyny w swoim rodzaju, nowoczesny system oparty na fizyce, anatomii ludzkiego ciała i biomechanice. Dzięki WingTsun™ nauczysz się bronić przed większymi i silniejszymi napastnikami stosując proste, bezpośrednie i skuteczne techniki. WingTsun™ to najbardziej nowoczesny system obrony osobistej.

Korzystając z 30-letnich badań i analiz, profesor Leung Ting wykorzystał nauki Wielkiego Mistrza Yip Mana i połączył je z nowoczesną, naukową wiedzą tworząc w ten sposób system WingTsun™, nauczany w 64 krajach całego świata.

Bez względu na wzrost, siłę, płeć czy kondycję, WingTsun™ wzmocni twoje ciało i umysł ucząc skutecznej metody obrony osobistej.

WingTsun™ jest pasywny podczas obrony i zaleca atak tylko w odpowiedzi na atak przeciwnika. Podstawowe zasady tej sztuki walki są takie same jak jej filozofia - WingTsun™ opiera się głównie na równowadze oraz dopasowaniu do sytuacji.

Uczniowie trenują w grupie pod indywidualną kontrolą. Na zajęciach panuje przyjazna i rodzinna atmosfera.

W czasie zajęć stosujemy następujące metody treningu:

  • Ćwiczenie formy - uczy umiejętności skupienia, równowagi psychicznej oraz precyzji .
  • Chi-sau - ćwiczenie charakterystyczne dla WingTsun™, wykorzystujące rozwój refleksu dotykowego oraz pamięci mięśni, tak aby "zaprogramować" właściwą reakcję podczas ataku przeciwnika.
  • Lat-sau - trening wolnej walki, podczas którego uczeń u stosuje ruchy z form oraz elementy programu chi-sau do treningu lub prawdziwej walki. Trening uzupełniający rozwija i usprawnia umiejętności atletyczne.