Main img

WingTsun™ rownież dla polskich slużb mundurowych!

Kilkudziesięciu policjantów wzięło udział w szkoleniu z technik interwencji wykorzystywanych w codziennej służbie przez siły specjalne Węgier, Francji i Chin. Techniki obezwładniania agresywnych napastników oparte były na kung fu WingTsun™, którego propagatorem był m.in. Bruce Lee.
W seminarium, którego organizatorem był Wydział Kadr i Szkolenia KWP zs. w Radomiu, wzięli udział policjanci z sekcji antyterrorystycznej mazowieckiej komendy, instruktorzy taktyk i technik interwencji oraz funkcjonariusze z KWP w Kielcach i KWP w Lublinie.


Szkolenie miało na celu nauczanie i propagowanie nowych technik samoobrony przed agresywnym napastnikiem wykorzystywanych w szkoleniu służb specjalnych wojska i policji w Chinach, Niemczech, Francji oraz na Węgrzech i Litwie.
Seminarium prowadził sifu Szell Gabor, posiadacz 6 stopnia mistrzowskiego IWTA, który m.in. szkoli węgierskie, litewskie, łotewskie jednostki specjalne oraz Torok Robert 5 stopien mistrzowski IWTA.
Uczestnicy szkolenia mogli podnieść swoje umiejętności, które wykorzystują w czasie zatrzymywania najgroźniejszych przestępców.